Somon DNA

Günümüzde oldukça popüler olan Somon DNA tedavisi, saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin, ciltte hücre yenileme amacıyla kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemlerindendir. Dermapen gençlik kalemiyle uygulanmaktadır. Hızlı canlandırma ve gençleştirme etkisiyle yaygın olarak talep edilmektedir.

Somon DNA’nın Cilde Faydaları Nelerdir?

Somon DNA tedavisinin cilde sağladığı en önemli üç yararı bulunmaktadır. Bunların en yararlısından bir tanesi, cildi ekstra nemlendirme özelliğidir. Somon DNA’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulundurur. Hyalüronik asit cildin nemlendirilmesinde son derece yardımcıdır.

İkinci yararı ise cildi daha canlı ve daha parlak göstermesidir. Bunu da içindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zenginleştirilmiş içeriğiyle sağlar.

En önemli etkilerden bir tanesi de kolajen yapımın uyarılmasıdır. İçerisinde Somon balığının DNA’sı bulunmaktadır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermektedir. Bu yöntemle kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmakta ve genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde kişinin cildinin daha sıkılaşıp daha dolgun hale geldiği görülmektedir.

Somon DNA Kimlere Uygulanabilir?

Somon DNA tedavisi, anti-aging amaçla yani yaşlanma karşıtı etkisiyle ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Çok çukur olan bir yüze dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla zayıf ve dolgu yapılmak istenmeyen yüzlerde Somon DNA tedavisi uygulanabilir.
Çok kuru ciltlerde cilde nem vermesi amacıyla da uygulanabilir.

Somon DNA Kimlere Uygulanmaz?

Somon DNA, genellikle herkese uygulanabilen bir cilt gençleştirme yöntemidir; fakat tedbir alınması amacıyla;

Diyabet hastaları,
Kan pıhtılaşma bozukluğu olan hastalara,
Kalp hastalığı olan hastalara,
Gebe olan kişilere uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA Ne Zaman Uygulanır?
Her mevsimde her cilt tipine uygulanabilir; fakat özellikle yaz öncesinde uygulanırsa güneş ışınlarına karşı cildin daha iyi korunmasını sağlar.

Somon DNA Seans Süresi Nedir?
Somon DNA işlemleri 5-6 seans olmak üzere, genellikle 15 günde 1 uygulanması gerekir.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Somon DNA tedavisi, etkisini genellikle 3-4 seanstan sonra gösterir.

Uygulama sonrasında aslında ciltteki iyileşme ve kolajen yapımın artışı aylar içerisinde devam etmektedir. Bu 4-5 seans tamamlandıktan 1 yıl sonrasında ise bir seans ya da 3 ayda bir seans gibi işlemi tekrarlamak, etki süresini artırmada önemlidir.

Somon DNA Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Somon DNA tedavisinden sonra kişi, günlük yaşamına devam edebilir. Yaygın görülen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hassas ciltlerde bazı durumlarda sadece hafif bir kızarıklık olabilir, fakat bu durum geçicidir.

Bize Ulaşın

  • Nailbey Mahallesi Vali Fahribey Caddesi Ünallar İş Merkezi No: 35 Kat:6 ELAZIĞ
  • +90 424 238 23 03 | +90 544 238 23 03
  • info@neclabak.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi:
09:00 – 19:00

Pazar:
Kapalı