Haberler, Duyurular ve Kampanyalar

Cilt bakımına dikkat

Cilt bakımına dikkat

Her cilde cilt bakımı yapılabileceğini ama doğru yöntemlerin kullanılması gerektiğini vurgulayan Güzellik Uzmanı Necla Bak, cilt durumu hassas, kızarık, atopiks, rosese grubu olanların ise bu durumlara önem ve özen göstermesi gerektiğini söyledi.

Necla Bak Beauty Center Lazer Epilasyon ve Cilt Bakım Merkezi Güzellik Uzmanı Necla Bak, cilt bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler verdi. Cilt bakımını herkesin yaptırabileceğini belirten Bak, “Yaz mevsiminde cilt güneşte, hava olayında kurumuşsa ya da lekeye meyilli olmuşsa cilde tedavi yapılması gerekir. Cilt bakımında normal, karma, kuru, yağlı, akneli ciltler farklı şekillerde tedavi edilir. Normal klasik cilt bakımı ise cildimizde tespit ve analizi, onunla birlikte buhar, temizleme, sıkma, maske işlemi ve tedaviye yönelik ev bakımında kullanılan uygulamalardır” dedi.

Her cilde cilt bakımı yapılabileceğini ama doğru yöntemlerin kullanılması gerektiğini aktaran Necla Bak, “Cilt durumu çok hassassa, kızarıksa, atopikse, rosese grubu ise bu durumlara önem ve özen gösterilmelidir. Çünkü yanlış bir tedavi yanlış bir sonu gösterebilir. Örneğin kızarıklık uygulamasında kişi duş aldığı esnada, buhar banyosunda ya da yapılan yanlış bir uygulama sonucunda iyi bir etkileşim göreyim derken yanlış bir reaksiyona da uğramış olabilir. Cildimi iyi bir şey yapayım derken kötü bir hasara da maruz bırakmış olabilir” şeklinde konuştu.

Rosese cilt grubunun hassas olduğunu dile getiren Bak, “Rosese cilt grubunun kendilerine çok dikkat etmesi gereklidir. Soğuk veya sıcak bir ortamda, kişinin heyecanlandığı bir zamanda oluşan bir cilt rahatsızlığıdır. Rosese grubu bu durumdan muzdaripler ama doğru bilişim, etkin maddelerle içeriği olan ürünü kullandıkları zaman bir memnuniyet göstergesi oluşur. Mevsim, iklim, yaşanılan bölge, cildin kuruluğu, varsa ekstra hava ile birlikte örtüştüğü zaman cilt daha fazla gerilir. Cilt normal durumundan daha fazla yıpranmış olur, gerilme hisseder. Aşırı kuru ciltlerde oluşturulan takibinde, bakımlarında nemi dengelediğimiz zaman bu durumu tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. Kuru ciltler için aylık rutin bakımlarında kullanılacak olan ürünler, kendilerinin ev bakımındaki ürünleri doğru tespit ve analiz önemlidir. Vücudunda aynı zamanda kurulukla birlikte su kaybı olduğu zamanlarda dış etmenlerden suyunu da bol bol tüketmesi gerekiyor” diye konuştu.

“GÜNEŞ LEKEYİ TETİKLER”

Lekeli ciltlerin bakımı hakkında bilgi veren Bak, “Cildin altında herhangi bir hasar, koyuluk, malezma varsa zamanla cildin üstüne çıkacaktır. Cildin üstünde küçük küçük noktacıklar ve leke şeklinde yer alacaktır. Bu lekeler de doğal olarak ciltte insanlar için hassasiyet arz edecektir. Hiç kimse de doğal olarak lekeli cilt istemez. Mevsim ciltler için her zaman önemlidir. Güneş lekeyi tetikler. Özellikle lekeli ciltler güneşin çok aktif oldukları saatte dikkatli olmalıdırlar. Şu anda mevsim itibariyle bir geçiş dönemindeyiz. Lekeli ciltler, güneşin etkili olduğu veya olmadığı her dönemde dikkat etmelidir” ifadelerini kullandı.

 

Bazı haber sitelerinde yer alan linkler

http://www.iha.com.tr/tunceli-haberleri/cilt-bakimina-dikkat-1821305/

http://www.karar.com/elazig/cilt-bakimina-dikkat-620926

https://www.mynet.com/cilt-bakimina-dikkat-180103743806

http://beyazgazete.com/haber/2017/10/8/cilt-bakimina-dikkat-4113660.html

https://www.hedefhalk.com/haber/cilt-bakimina-dikkat-1207494

https://www.bolgegundem.com/cilt-bakimina-dikkat-235723h.htm

https://www.sonhaberler.com/saglik/cilt-bakimina-dikkat-h451927.html

http://www.merhabahaber.com/cilt-bakimina-dikkat-1225899h.htm

http://www.sondakika23.com/Hbr-31880-Cilt-bakimina-dikkat.html

https://gunisigigazetesi.net/cilt-bakimina-dikkat/49567/

http://www.elazighaber.com/cilt-bakimina-dikkat-10050h.htmBize Ulaşın

  • Nailbey Mahallesi Vali Fahribey Caddesi Ünallar İş Merkezi No: 35 Kat:6 ELAZIĞ
  • +90 424 238 23 03 | +90 544 238 23 03
  • info@neclabak.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi:
09:00 – 19:00

Pazar:
Kapalı